OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

02.08.2020 r. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

W dzień poświęcony Panu, po całym tygodniu pracy przychodzimy do świątyni, do Tego, który powiedział: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Tylko Jezus może dać pokarm, który zaspakaja wszelki głód ludzkiego serca. Uczestnicząc w Eucharystii odpowiedzmy na to zaproszenie, bo tylko On zna nasze ukryte pragnienia i może je zaspokoić.


Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach. Bóg zapłać za składane ofiary.

1. Dziś obchodzimy odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią: „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy o godz. 15.30 na Nieszpory niedzielne.

2. W poniedziałek o godz. 16.30 na probostwie spotkanie Pań Charytatywnych.

3. We wtorek Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MBNP.

5. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i Piątek miesiąca. Zapraszamy do sakramentów św. i na nabożeństwa. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. w tygodniu. Odwiedzimy chorych i starszych parafian; zgłaszamy ich w zakrystii. Początek odwiedzin o godz. 8.00: w piątek od kolei do Zdroju, a w sobotę od kolei do zapory.

6. W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego.

7. W piątek po wieczornej Eucharystii nocna adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Do udziału w czuwaniu zapraszamy wszystkich parafian i gości. Można wpisywać się do Księgi adoracji w przedsionku kościoła.

8. W sobotę Wspomnienie św. Dominika, prezb. O godz. 17.00 w salce katechetycznej nauka dla rodziców i chrzestnych, zaś o godz. 17.30 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu.

9. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont katowickiej katedry.

10. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, czy istnieją rozwody kościelne; dalej o gotyckich katedrach; oraz o polskich serafitkach z Teksasu. Są też inne czasopisma, zachęcamy do lektury!

11. Przypominamy o Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 11 sierpnia br. Wyjazd z górnego parkingu o godz. 7.00; zapisy w zakrystii do 9 sierpnia włącznie. Zachęcamy do wyjazdu!

12. W związku ze wzrastającą liczbą osób zarażonych koronawirusem i chorujących na COVID-19, także w Goczałkowicach, przypominamy wszystkim o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w naszych kościołach i kaplicach. Pamiętajmy by zasłaniać usta i nos oraz by zachowywać dystans uczestnicząc w Eucharystii na zewnątrz świątyni!

13. Pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżywania odpustu ku czci św. Anny! Wszystkim którzy przed odpustem sprzątali i przyozdabiali kościółek św. Anny, ofiarodawcom roślin, tworzącym oprawę liturgiczno-muzyczną i wszystkim zacnym parafianom i gościom nawiedzającym św. Annę w czasie odpustu. Niech Pan Bóg wynagradza i błogosławi!

 

 Wszystkim życzymy dobrego tygodnia!
Wyjeżdżającym na wakacje dobrego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu!
Niech nam Pan Bóg błogosławi!

 

 

Komunikat Metropolity katowickiego - 30-07.2020


 

INTENCJE MSZALNE 02.08. – 09.08.2020

 

NIEDZIELA 02.08.2020. 18 NIEDZIELA ZWYKŁA.
7.00. Za + Marka Strzemieckiego – od koleżanek i kolegów z kl. 8A Szkoły Podstawowej.
9.00. 1). Za + Ignacego Szatara w rocz. śm.
2). Do Opatrzności Bożej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodzin – od członków Rodziny Franciszkańskiej.
11.00. 1). W int. dzieci obchodzących 1 rocznicę chrztu św., ich rodziców i chrzestnych.
2). W int. Jakuba Janiszewskiego przystępującego do I Komunii Świętej, jego rodziców i chrzestnych
15.30. Nieszpory niedzielne.
16.00. 1). Za + Justynę Cepiga – od rodzin Blaszczok i Żur.
2). Za + Stanisława Pezdek w 30 dniu po śmierci.

PONIEDZIAŁEK 03.08.2020. Dzień powszedni.
7.00. Za + Antoniego Smolarczyk – od Agaty i Szymona Drewniak.
18.00. 1). Do Miłosierdzia Bożego o radość wieczną dla ++ Ludwika Puchałka w 40 rocz. śm., żonę Martę oraz rodziców z obu stron.
2). Za + Rozalię Cabała – od siostry Heleny z mężem i córką Lucyną oraz od rodzin Urdzoń i Lukas.
3). Za + Józefa Głąb w 30 dniu po śmierci.

WTOREK 04.08.2020. Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezb.
7.00. 1). Za ++ Zbigniewa Puchałka, dziadków z obu stron, Andrzeja i Justynę Urbańczyk, Ritę Lazar, Zofię i Kazimierza Wojtyła oraz pokr. z rodzin Puchałka i Urbańczyk.
2). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia Jana i Bernadetty Pluta.
18.00. 1). Za + Lidię Kubina w 3 rocz. śm.
2). Za ++ Karola Zimnol w rocz. śm., żonę Marię, rodziców z obu stron oraz pokr. Zimnol i Kapias.
3). Za + Józefa Wawrzyczek w 30 dniu po śmierci.

ŚRODA 05.08.2020. Dzień powszedni.
7.00. Do Miłosierdzia Bożego za + Teresę Grygierzec – od sąsiadów Łukasza i Agnieszki Wojciech oraz Pawła i Beaty Wojciech z dziećmi.
17.30. Nowenna do MBNP.
18.00. 1). Za ++ Marię Grygier w 13 rocz. śm., męża Alojzego, 2 synów, 2 zięciów, wnuczkę i dusze w czyśćcu cierpiące.
2). Za ++ Jana Pala w 1 rocz. śm. oraz rodziców i teściów.

CZWARTEK 06.08.2020. Święto Przemienienia Pańskiego. I Czwartek.
7.00. 1). Do Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w int. Ojca Św., całego duchowieństwa oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
2). Za ++ Józefa i Katarzynę Drzyzga, syna Edwarda, synową Elżbietę, wnuka Franciszka, Jana Prusek, żonę Franciszkę, Ryszarda Brudek, Jakuba i Marię Borowskich, syna Mariana, synowe Stefanię i Małgorzatę oraz pokr. i dusze w czyśćcu cierpiące.
18.00. 1). Za ++ Ludwika i Łucję Kotas, synową Helenę, zięciów Teodora i Tadeusza, rodziców z obu stron, pokr. i dusze w czyśćcu cierpiące.
2). Za ++ Aleksego Moroń w rocz. śm., rodziców, teściów i pokr.

PIĄTEK 07.08.2020. Dzień powszedni. I Piątek.
7.00. 1). Do NSPJ jako wynagrodzenie za wszelkie zło popełnione przez ludzkość – od 8 Róży Żywego Różańca.
2). Za ++ Marię i Alojzego Indeka w rocz. śm. oraz d.w.c.c.
18.00. 1). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. proboszcza Lesława Przepłata w rocz. ur. – od współpracowników (Te Deum).
2). Za ++ Klarę Kudala w rocz. ur., męża Franciszka oraz rodziców z obu stron i rodzeństwo.
3). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Katarzyny Sekta w 50 rocz. ur. (Te Deum).

SOBOTA 08.08.2020. Wspomnienie św. Dominika, prezb.
7.00. Za + Justynę Cepiga – od Sławomira i Małgorzaty Leszczyńskich z Łodygowic.
15.00. W int. Mileny Łucji Hanke obchodzącej 1 rocznicę chrztu św., jej rodziców i chrzestnych – Kościółek św. Anny.
16.00. W int. Julii Marii Kost przyjmującej sakrament chrztu świętego, jej rodziców i chrzestnych – Kościółek św. Anny.
17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
18.00. 1). Za ++ Romana Pastuszka w rocz. śm., rodziców Elżbietę i Józefa Pastuszka, braci Eugeniusza i Jerzego, siostrę Krystynę oraz Konrada Smolorz.
2). Za + Emilię Soloch – od dzieci i wnuków z rodzinami.

NIEDZIELA 09.08.2020. 19 NIEDZIELA ZWYKŁA.
7.00. Za + Rozalię Cabała – od córki Ewy i Beniamina.
9.00. 1). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anieli Urdzoń w 80 rocz. ur. (Te Deum).
2). Za + Bronisławę Grzegorską w rocz. ur.
11.00. 1). W int. dzieci przyjmujących sakrament chrztu św., ich rodziców i chrzestnych.
2). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mieczysława Porębskiego w 70 rocz. ur. oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny (Te Deum).
14.00. W int. nowożeńców: Moniki Duraj i Pawła Krasoń – Kościółek św. Anny.
15.30. Nieszpory niedzielne.
16.00. 1). Za ++ Waleskę i Pawła Zimnol w rocz. śm., 2 córki, 3 synów, 2 zięciów, rodziców z obu stron oraz pokr. z rodzin Zimnol i Jonkisz.
2). Za + Romanę Kloc w rocz. ur. – od męża, synów i sióstr.

KLAUZULA INFORMACYJNA

   Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Św. Jerzego w Goczałkowicach - Zdroju z siedzibą na ul. Głównej 50, reprezentowana przez ks. Lesława Przepłatę.
   Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:
   ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl
   Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).
   Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.
   Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.