OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21.04.2019 r. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Z radością wyznajemy wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Pamiętajmy, że pusty grób mówi nam również o cenie naszego zbawienia. Chrystus przez pokonanie śmierci otworzył nam bramy życia wiecznego. Cieszymy się z bliskiej obecności żyjącego Jezusa i wychwalamy Boga za dar nowego życia.

Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.


1. Zapraszamy dziś na godz. 15.15 na uroczyste Nieszpory świąteczne z procesją dookoła kościoła. Prosimy przynieść ze sobą świece. Nieszpory kończą Święte Triduum Paschalne.
O godz. 16.00 Msza św. popołudniowa.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Nie będzie jutro Nieszporów. Kolekta w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Wydział Teol. UŚ i KUL.

3. We wtorek kapłani dekanatu Pszczyna gromadzą się na Konwencie wielkanocnym w Pszczynie w par. Podwyższenia Krzyża Świętego. Polecamy wszystkich kapłanów modlitwie wiernych całego dekanatu. Po Mszy wieczornej w kościele próba generalna dla dzieci, które 3 maja, po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej. We wtorek wieczorem Kancelaria będzie nieczynna.

4. W środę, ze względu na Oktawę Wielkanocy, która w porządku liturgicznym ma bezwzględne pierwszeństwo, jedynie wspomnimy św. Jerzego, męczennika, głównego patrona parafii.
O godz. 17.30 Nowenna do MBNP.

5. Piątek w Oktawie Wielkanocy nie jest dniem pokutnym, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. O godz. 15.45 w kościele próba dla dzieci przed Wczesną Komunią św. oraz 3 kl. CETIR-u. Młodzież oazowa rozpoczyna swoje spotkanie Mszą św. o godz. 18.00.

6. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów, o 10.00 spotkanie Zespołu Liturgicznego (Scholi). Nie będzie w tym dniu spotkania Dzieci Maryi.
O godz. 17.30 w kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i kończy Oktawę Wielkanocy. W tym dniu będziemy też świętować Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego. Kazania wygłosi i będzie przewodniczył sumie odpustowej ks. Dariusz Niesiobęcki, Proboszcz par. NMP Wspomożenia Wiernych w Katowicach-Wełnowcu.
Suma odpustowa o godz. 11.00. O godz. 15.00 tradycyjnie pobłogosławimy konie, a o godz. 15.30 odprawimy Nieszpory odpustowe. Przypominamy, że w odpust nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Kolekta odpustowa przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

8. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym przeczytamy o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus; dalej o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu; a także dowiemy się, jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół. Są także inne czasopisma. Gorąco zachęcamy do lektury!

9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego oraz wszystkim parafianom i gościom za tak liczny udział. Dziękujemy za piękną dekorację, kwiaty do Bożego Grobu, oprawę muzyczno-wokalną oraz służbę ministrancką i kościelną.

10. Dzieci Maryi serdecznie dziękują wszystkim parafianom za ofiary, które zebrały rozprowadzając palmy.

 

Życzymy wszystkim parafianom i gościom błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy
oraz pokoju i miłości od Jezusa Zmartwychwstałego, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana.
Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 


INTENCJE MSZALNE 21.04. – 28.04.2019

 

NIEDZIELA 21.04.2019. UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃKIEGO
7.00. Za + Eugeniusza Cebula – od pracowników piekarni i sklepu Englert.
9.00. Za ++ Antoniego Nierzond w rocz. śm. oraz żonę Elżbietę.
11.00. 1). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Bronisławy i Stanisława Lapczyk w 60 rocz. ślubu (Te Deum).
2). W int. Wiktorii Marzeny Miodońskiej obchodzącej 1 rocznicę chrztu świętego, jej rodziców i chrzestnych.
12.30. Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marzeny Gawlak w 18 rocz. ur. (Te Deum).
15.15. Nieszpory świąteczne i procesja dookoła kościoła.
16.00. Za + Franciszka Mika – od wnuczki Iwony z rodziną.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 22.04.2019.
7.00. Za ++ Teofila i Gertrudę Żemła, syna Ryszarda, zięcia Rudolfa, rodziców, rodzeństwo, Józefa, Annę, Teresę i Jana Głąb oraz pokr. z rodzin Żemła i Sojka.
9.00. Za + Marię Pietrzyk – od rodziny Nikiel.
11.00. 1). Za + Eugeniusza Cebula – od wszystkich 14 wnuków.
2). Za + Annę Kościelny w 30 dniu po śmierci – od męża Wilhelma oraz wnuka Tomasza z rodziną.
12.30. 1). Do Opatrzności Bożej w int. Anny, Józefa i Zofii o wzrost wiary, nadziei i miłości oraz o potrzebne łaski w małżeństwie i rodzinie.
2). W int. Mii Jessici Rodak obchodzącej 1 rocznicę chrztu św., jej rodziców i chrzestnych.
16.00. 1). Za + Małgorzatę Baron – od siostry Krystyny z rodziną.

WTOREK WIELKANOCNY 23.04.2019.
7.00. 1). Za + Bernarda Caputa – od rodzin Sojka i Kopeć.
2). Do Miłosierdzia Bożego za + Bolesława Suchy – od sąsiadów Smolorz, Mikulec i Pala.
18.00. 1). Za + Jerzego Maćkowskiego.
2). Za + Jadwigę Ciach.

ŚRODA WIELKANOCNA 24.04.2019.
7.00. 1). Za + Czesławę Kapias – od kuzyna Ludwika z rodziną z Ligoty.
2). Za + Anielę Waliczek – od rodziny Przybyła.
17.30. Nowenna do MBNP
18.00. 1). Za ++ Feliksa Orszulik, rodziców z obu stron oraz Alojzego Lazarek i rodziców z obu stron.
2). Za ++ Anielę i Ludwika Kapias oraz dzieci.
3). Za ++ Rozalię i Józefa Wadas, córkę Helenę, syna Stanisława, Janinę i Wincentego Rychlik oraz pokr. z rodzin Wadas i Rychlik.

CZWARTEK WIELKANOCNY 25.04.2019.
7.00. 1). Za + Eugeniusza Cebula – od szwagierki Elżbiety Pudełko.
2). Za + Marię Pietrzyk – od rodziny Cabała.
18.00. 1). Za ++ Łucję i Ludwika Kotas, synową Helenę, zięciów Teodora i Tadeusza oraz Beatę, Annę i Franciszka Gryksa, 2 córki, 2 synów oraz 3 zięciów.
2). Za ++ Jana Grzegorskiego oraz rodziców.
3). Do Miłosierdzia Bożego o radość życia wiecznego dla + Ireny Tomala – od koleżanek z liceum.

PIĄTEK WIELKANOCNY 26.04.2019.
7.00. Za + Bernarda Caputa – od rodzin Kozik i Mrzyk.
15.00. Ślub zwykły: Silvii Liszka i Kamila Duraj.
18.00. 1). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny Marchacz w rocz. ur. (Te Deum).
2). Za ++ Jadwigę Kaszok w 8 rocz. śm. oraz rodziców i teściów.
3). Za + Annę Otręba w 30 dniu po śmierci – od męża Alojzego.

SOBOTA WIELKANOCNA 27.04.2019.
7.00. Za + Eugeniusza Cebula – od uczestników porannej Eucharystii.
12.00. W int. nowożeńców: Anny Blaszczok i Rafała Rzepka.
16.00. 1). Za ++ Henryka Maślanka w rocz. śm. oraz rodziców Agnieszkę i Ludwika Lazarek, zięcia Kazimierza i dziadków.
2). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Andrzeja Danisz w 50 rocz. ur. (Te Deum) – Kaplica w Zdroju.
18.00. 1). Za ++ Stefanię Kozik, męża Helmuta, syna Andrzeja oraz rodziców z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.
2). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Magdaleny i Marcina Młodzik w 10 rocz. ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla dzieci Bartłomieja i Dominiki (Te Deum).
3). Do Opatrzności Bożej, za wstaw. MBNP, św. Jerzego i św. Anny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jadwigi i Stanisława Nycz w 50 rocz. ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny (Te Deum).

NIEDZIELA 28.04.2019. II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. ODPUST KU CZCI ŚW. JERZEGO.
7.00. 1). Za żywych i zmarłych członków Żywego Różańca.
2). Za + Bolesława Suchy – od córek Gabrieli, Marceli i Alicji z rodzinami.
9.00. 1). Do Miłosierdzia Bożego, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla ofiarodawców Kapliczki Bożego Miłosierdzia przy ul. Tuwima.
2). Za + Zygmunta Góra w 30 dniu po śmierci.
11.00. 1). Za Parafian.
2). Za ++ Parafian.
3). Za Dobrodziejów i Ofiarodawców.
15.00. Błogosławieństwo koni i Nieszpory odpustowe.
16.00. 1). Za ++ Roberta Paliczka w rocz. ur. oraz pokr.
2). Za + Janinę Skipioł w 30 dniu po śmierci.

KLAUZULA INFORMACYJNA

   Informujemy, że dane osobowe Parafian przetwarzane są dla potrzeb realizacji celów Kościoła, na podstawie prawa kanonicznego przez administratora danych osobowych, którym jest Rzymskokatolicka Parafia Św. Jerzego w Goczałkowicach - Zdroju z siedzibą na ul. Głównej 50, reprezentowana przez ks. Lesława Przepłatę.
   Inspektorem Ochrony Danych w Parafii jest:
   ks. Adam Sekściński, e-mail: iod@archidiecezjakatowicka.pl
   Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, prawa ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub usunięcia (z ograniczeniem w zakresie danych dotyczących udzielonych sakramentów bądź w inny sposób odnoszących się do kanonicznego statusu osoby).
   Szczegółowych informacji na temat przetwarzania danych osobowych, podstawy ich przetwarzania, ewentualnego odbiorcy (krajowego lub zagranicznego), dokładnego okresu przechowywania danych i innych udziela administrator.
   Mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych, Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, kiod@episkopat.pl.